2019-07-08 r.
Pożegnanie Absolwentów

Drogie Koleżanki i Koledzy, Ósmoklasiści i Gimnazjaliści!

Dziś kończy się  jeden z najdłuższych etapów Waszego dotychczasowego życia. Kończycie jako pierwsza klasa VIII szkołę podstawową i jako ostania klasa – gimnazjum.

Tu uczyliście się czytać, liczyć i pisać. Zdobywaliście ogólną wiedzą z wielu dziedzin życia. Dostrzegaliście uroki otaczającego świata. Poznawaliście smak sukcesu i porażki. Zawiązywaliście przyjaźnie, które zapewne przetrwają lata. Odbywaliście podróż, podczas której uczyliście się także, jak żyć, jak wykorzystać swój potencjał, jak pomagać innym. Tu uczyliście się życia, odpowiedzialności i wrażliwości na drugiego człowieka. Tu byliście razem. Zapamiętajcie  chwile, które są warte wspomnień.  Pamiętajcie o sobie.

Dzisiaj  w murach naszej szkoły zabrzmiał dla Was ostatni dzwonek, który  czasem ratował, czasem gubił,  czasami przeszkadzał. Dziś ten sam dzwonek zapowiada Waszą przyszłość, na którą patrzycie z obawą. Przyszłość, która ma wiele nazw.  Dla słabszych  oznacza nieuchronność, dla bojaźliwych – nieznane, a dla odważnych  oznacza szansę. Skorzystajcie z tej szansy, drodzy Absolwenci. Działajcie z troską o przyszłość, gdyż to będzie wyznacznikiem Waszej prawdziwej mądrości. Uwierzcie w piękno swoich marzeń.

Życzymy Wam powodzenia.

Koleżanki i koledzy z klasy VI