2019-06-27 r.
PROMOCJA POWIATU LUBAŃSKIEGO

Kamil Płucienniczak – laureat konkursu polonistycznego  „zDolny Śłązaczek” – został zaproszony na uroczystą X Galę wręczania  Nagród Starosty za promowanie Powiatu Lubańskiego. Chłopiec, nasz zdolny ósmoklasista, znalazł się w gronie 112 uczniów wyróżnionych za szczególne osiągnięcia, dzięki którym o naszym powiecie mówi się nie tylko tu, w naszej Małej Ojczyźnie, ale też na Dolnym Śląsku, w Polsce, a nawet w Europie.

Pan starosta nagrodził uczniów, którzy odnieśli sukcesy grupowe i indywidualne,  zdobyli czołowe miejsca w konkursach na szczeblu regionalnym, krajowym i  międzynarodowym.

W imieniu pana starosty powitał gości wicestarosta Powiatu Lubańskiego, pan Konrad Rowiński. Podkreślił w swoim przemówieniu rolę młodzieży, która jest wizytówką naszego powiatu. Wraz z panią Anną Adamską, dyrektorem Powiatowego Centrum Edukacji                     w Lubaniu,  wręczył nagrody naszym najzdolniejszym uczniom. Wyróżniono też 10 dyrektorów szkół i 50 nauczycieli – opiekunów uczniów.

Małgorzata Małek