2019-06-27 r.
Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje

6 czerwca uczniowie klasy IV a i IV b wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Lubaniu pod hasłem: „ Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”.

Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat. Tegoroczne hasło konkursowe  ma za zadanie zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom, związanym z obecnością w gospodarstwach rolnych maszyn i urządzeń rolniczych.

Na podstawie testu wyłonione zostały osoby, które maja największą wiedzę w tym temacie:

I miejsce Mikołaj Undro

II miejsce Aleksandra Aleksiun

III miejsce Oliwia Czekalska

Wiedza tych uczniów została nagrodzona upominkami. Pozostali uczniowie otrzymali worki gimnastyczne.

Po konkursie odbyło się spotkanie ze strażakami z OSP Siekierczyn. Mieliśmy okazję obejrzeć sprzęt strażacki, mierzyliśmy stroje. Panowie strażacy opowiedzieli nam o swojej pracy, przypomnieli zasady pierwszej pomocy, pokazali defibrylator oraz butlę z tlenem Na koniec każdy mógł pobawić się w strażaka.

Mamy nadzieję, że każdy z nas wykorzysta zdobytą wiedzę w praktyce i będzie stosował się do poznanych zasad.

Uczniowie klasy IV b z wych. A. Brykner