2019-06-27 r.
Żywa lekcja historii

4 czerwca naszą szkołę odwiedziła Grupa Artystyczna REKONSTRUKTO.  Mieliśmy okazje wziąć udział w pokazie historycznym na temat „Rzymskie Imperium i tradycje antyku”. Artyści zaprezentowali obyczaje i kulturę epoki. Obejrzeliśmy, a niektórzy przymierzyli uzbrojenie ówczesnych wojowników. Miały również miejsce pojedynki między uczniami. Wśród rekwizytów była również broń i narzędzia tortur.

Występ był bardzo ciekawy, a przede wszystkim pouczający. Uczniowie poprzez możliwość osobistego zapoznania się z rekwizytami mogli poznać dawne obyczaje i utrwalić wiadomości historyczne.

Natalia Brykner klasa VI