2019-06-03 r.
Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

21 maja uczniowie naszej szkoły mieli okazje uczestniczyć w prelekcji i wystawie zorganizowanej przez Stowarzyszenie „ Strażnicy Pamięci Ziemi Zgorzeleckiej”. Stowarzyszenie to zajmuje się upamiętnianiem ludobójstwa dokonanego ze straszliwym okrucieństwem przez ukraińskich nacjonalistów na Polakach. Spotkanie odbyło się w Domu Kultury w Rudzicy i  prowadziła je Pani Janina Słabicka. Poznaliśmy miejsca, za wschodnią granicą, z których pochodzą w większości nasi pradziadkowie.

Chętni uczniowie wrzucili symboliczną złotówkę na ratowanie polskich cmentarzy na Kresach.

Spotkanie to było  okazją  do poznania historii swego rodu,  a tym samym dziejów narodu polskiego, a także do przeżycia swoistej lekcji patriotyzmu.

Uczniowie klasy IV b wraz z wych. Agnieszką Brykner