2019-06-03 r.
UCZNIOWIE SP SIEKIERCZYN Z WIZYTĄ W STRAŻY POŻARNEJ W LUBANIU

Jako dwa najstarsze roczniki w naszej szkole - klasa 8 i 3 gimnazjum - udaliśmy się 13.05.2019 roku do Straży Pożarnej w Lubaniu w celu utrwalenia i uzupełnienia wiadomości zdobytych na lekcjach EDB.

Mogliśmy porozmawiać ze strażakami, co też chętnie czyniliśmy, zadając wiele pytań. Wiedzieliście, że straż pożarna jest tak bardzo zmobilizowaną i zjednoczoną jednostką, że wóz strażacki może przejechać pół Polski, aby pomóc w ugaszeniu jakiegoś dużego pożaru w innej miejscowości? Ciekawe, prawda? Takich smaczków było zdecydowanie więcej. Oprócz tego mogliśmy zobaczyć sprzęt, którym posługują się strażacy, a niektórych przyrządów nawet dotknąć! To się nazywa doświadczenie, bo wszędzie zawsze mówią tylko jedno - nie ruszaj! Po skończonym pokazie sprzętu z otrzymanego parę dni temu wozu strażackiego podziękowaliśmy panom ze straży i udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły.

Z pewnością to była pouczająca wycieczka, a zarazem przyjemnie spędzony czas. Jak to się mówi - przyjemne z pożytecznym.

Kamil Płucienniczak