2019-06-03 r.
Gala Laureatów

GALA  LAUREATÓW

GALĄ LAUREATÓW zakończył się sezon konkursowy 2018/2019.  29 maja 2019 r. w Szkole Muzycznej im. Oskara Kolberga w Lubaniu odbyło się po  raz 14 uroczyste  rozdanie nagród laureatom konkursów organizowanych przez Powiatowe Centrum Edukacji we  współpracy ze szkołami  powiatu lubańskiego.  Naszą szkołę reprezentowało aż czworo uczniów.

Konrad Mydłowski i Łukasz Sawicki z klasy II zajęli II miejsce w Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek.  Kinga Kuriata z klasy VII zajęła III miejsce w VII Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego. Mgda Brodziak z klasy VIII osiągnęła sukces w dwóch konkursach, zdobywając III miejsce w VIII Powiatowym Konkursie Ortograficznym „Mistrz Ortografii 2018/2019” oraz III miejsce w IV Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego. Kamil Płucienniczak z klasy VIII otrzymał nagrodę za zdobycie tytułu laureata VI Dolnośląskiego Konkursu Polonistycznego „zDolny Ślązaczek”.

Laureaci 30 konkursów otrzymali z rąk pana starosty Walerego Czarneckiego  m.in. dyplomy,  pamiątkowe puchary, nagrody książkowe  (fundowane przez szkoły – organizatorów konkursów) oraz   albumy, do których zdjęcia  wykonywali w ramach konkursów fotograficznych sami uczniowie.

Wyróżnieni zostali też nauczyciele (opiekunowie nagrodzonych uczniów) oraz szkoły, które podjęły się organizacji tegorocznej edycji konkursów.

Gratulujemy wszystkim uczniom, a Magdzie i Kamilowi życzymy sukcesów już w nowych, średnich szkołach, w których od września rozpoczną naukę.

Małgorzata Małek