2019-05-26 r.
Wycieczka kl. Vb

W poniedziałek, 20 maja 2019 roku uczniowie klasy V b wraz z opiekunami panią Anną Frydryk, panią Anną Demiańczuk oraz panem Pawłem Barabolą  wybrali się na jednodniową  wycieczkę do Wrocławia do parku trampolin „Gojump”.

O godzinie 7.00 grupa  zebrała się na dworcu PKP w Lubaniu. Wszyscy dojechali na czas gotowi do podjęcia wyzwań, które czekały na wycieczce. Przejazd do Węglińca odbył się komunikacją zastępczą, gdyż na torach dokonywane są naprawy. W Węglińcu można było już w miarę wygodnie usiąść w pociągu Kolei Dolnośląskich i spokojnie dojechać do Wrocławia. Tam uczniowie mieli godzinę na zjedzenie śniadania, po czym udali się tramwajem do parku trampolin.

Pierwszą godzinę  uczniowie spędzili na ściankach wspinaczkowych, gdzie wykazali się ogromną odwagą. Wszyscy wchodzili na wysokie ścianki a bardzo wielu na najwyższą  drabinkę, skąd skakało się na banana.  Opiekunowie też popisali się odwagą i sprawnością pokonując wysokie schody i skacząc z nich . Drugą godzinę równie aktywnie grupa spędziła  na różnych trampolinach,  zjeżdżalni, kładce równoważnej, w której niepokonany był pan Paweł i innych atrakcjach . Wszyscy, łącznie z opiekunami, byli mokrzy od wysiłku i zabawy.

Po dwóch godzinach intensywnego wysiłku grupa pojechała tramwajem na dworzec PKP, stamtąd zatłoczonym pociągiem do Węglińca, następnie komunikacją zastępczą do Lubania. Wszyscy byli  bardzo zmęczeni, ale we wspaniałych nastrojach. W Lubaniu, na dworcu czekali już stęsknieni rodzice.

Warto było zorganizować tego typu wycieczkę,  aby rozwijać w uczniach odwagę,  zaradność samodzielność i wiele innych cech. A najważniejsze to widzieć uśmiech na ich twarzach.

Wychowawca: Anna Frydryk