2019-05-24 r.
KONKURS EDUKACYJNY ,, DLA LASU, DLA LUDZI-DOMEK DLA MAI I GUCIA”

W  lutym  2019r.  jedenaście  uczennic   Szkoły  Podstawowej w Siekierczynie  przystąpiło do KONKURSU EDUKACYJNEGO ,,DLA LASU, DLA LUDZI-DOMEK DLA MAI I GUCIA”  organizowanego przez Nadleśnictwa Województwa Dolnośląskiego, w tym Nadleśnictwo  Świeradów oraz Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych we Wrocławiu.

Konkurs dotyczył trzech grup wiekowych.  Przedmiotem konkursu i zadań do wykonania było:

1.Przygotowanie z osobą dorosłą przestrzennego domku dla owadów zapylających                                  ( wysokość do 1m; waga do 30kg) ;

2. Wykonanie dokumentacji fotograficzno-opisowej dotyczącej realizacji projektu;

3. Wykonanie rysunku dowolnego owada zapylającego ( kl. I-III);

4. Wykonanie opisowego projektu miejsca przyjaznego owadom zapylającym z uwzględnieniem zagospodarowania wykonanego przez siebie domku. ( kl. IV-VI);

5. Wykonanie szkicu opisywanego projektu ( kl. IV-VI).

Konkurs przebiegał w trzech etapach.. Należy wspomnieć, że jurii miało trudny wybór, bo tylko po 3 prace z danej grupy wiekowej wchodziło do następnego etapu. Oto laureaci etapu szkolnego

Grupa wiekowa A- klasy I-III

I miejsce: Julia Brykner            kl. II           |

Kamila Zacharczuk   kl. II           |   do II etapu

II miejsce: Nikola Dzikowska     kl.II           |

III miejsce : Julia Dolińska           kl. II            |

Grupa wiekowa B - klasy IV-VI

I miejsce:  Oliwia Chajecka  kl. VI        |

Klaudia Narel    kl. V           |  do II etapu

II miejsce: Dominika Rozińska  kl. IV   |

III miejsce:

Lena  Kędzierska           kl. V
                   Wiktoria Kołodziejczyk   kl. V
                   Aleksandra Stelmach     kl. V
                   Natalia Dzikowska          kl. V

Laureatkami półfinału konkursu w Nadleśnictwie Świeradów zostało aż sześć  uczennic  naszej szkoły:

W grupie wiekowej A ( kl. I-III) zajęły :

III miejsce  -Nikola Dzikowska
II miejsce - Kamila Zacharczuk

Wyróżnienie: Julia Brykner

W grupie  wiekowej B ( klasy IV-VI )

I miejsce:  Klaudia Narel    kl. V

II miejsce:   Oliwia Chajecka  kl. VI

Wyróżnienie: Dominika Rozińska  kl. IV

Uczennice otrzymały dyplomy oraz  wspaniałe nagrody rzeczowe. Dodatkową nagrodą  dla wszystkich laureatów konkursu i wyróżnionych z II etapu oraz ich opiekunów była wycieczka edukacyjno-przyrodniczo-krajoznawcza na Event z okazji Światowego Dnia Pszczół  na Wyspie Słodowej we Wrocławiu, w niedzielę  19 maja,  ufundowana w całości przez organizatorów konkursu.  Razem z nami przetransportowano także prace uczniów.

W trakcie imprezy odbył się uroczysty finał konkursu ,,Domek dla Mai i Gucia”, w którym wzięło udział 5 nadleśnictw, 25 placówek oświatowych i ponad 200uczniów.

Wśród nagrodzonych szkół, Szkoła Podstawowa w Siekierczynie otrzymała główną  nagrodę  Nadleśnictwa Świeradów w postaci projektora oraz bonu uprawniającego do zakupu tablicy multimedialnej .

Podczas wspaniale zorganizowanej imprezy edukacyjnej, uczniowie pogłębili swoją wiedzę, zainteresowania i umiejętności. Zdobyły wiele nagród indywidualnych. Organizatorzy zapewnili wiele różnorodnych zabaw i atrakcji. Nie zabrakło też poczęstunku.

Z całego serca gratulujemy Dzieciom i ich Rodzicom osiągnięć. Dziękujemy  za zaangażowanie oraz towarzyszenie nam podczas imprezy.

Organizatorom dziękujemy za naukę, wspaniale spędzony  czas oraz piękne i wartościowe nagrody.

Szkolni  koordynatorzy konkursu:

Jolanta Iwanek, Wiesława Ostrowska