2019-04-26 r.
Dobrze Cię widzieć

DOBRZE CIĘ WIDZIEĆ - OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

„Dobrze cię widzieć” to ogólnopolska kampania społeczna – realizowana w ramach projektu „Bezpieczna droga” – której celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego,w szczególności dzieci i młodzieży.

Znalezione obrazy dla zapytania DOBRZE CIĘ WIDZIEĆ - OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

W ramach  kampanii „Dobrze Cię widzieć” w naszej szkole przeprowadzono w styczniu zajęcia dla uczniów klas I – VIII.

Kampania ma za zadanie kształtowanie postaw odpowiedzialnego uczestnika ruchu drogowego. Przesłaniem są następujące wartości:

• wiedza – dotycząca zasad uczestnictwa w ruchu drogowym,
  • świadomość – poznanie w sposób dostosowany do wieku odbiorcy konsekwencji nieprzestrzegania tych reguł,
  • odpowiedzialność – zrozumienie, ze zachowanie pieszego na drodze wpływa nie tylko                na jego życie i bezpieczeństwo, ale równie mocno dotyka pozostałych uczestników ruchu,
  • gotowość – bycie odpowiednio wyposażonym (kamizelki odblaskowe) i umiejętność przystosowania się do zmiennych warunków na drodze,
  • życzliwość – zrozumienie, że wszyscy uczestnicy ruchu drogowego mają wspólny cel: sprawne i bezpieczne przemieszczanie się co łatwiej osiągnąć przy wzajemnym pozytywnym nastawieniu.

W trakcie prowadzonych zajęć zwrócono szczególną uwagę na zachowanie się uczestników ruchu, w tym pieszych w specyficznych miejscach tj. przed przejściem, na przejściu, z telefonem i bez telefonu, na drogach, z użyciem kamizelki i bez kamizelki. Informacje w tym zakresie przekazano uczniom poprzez emisję krótkich filmików edukacyjnych odnoszących się do wskazania pozytywnych i negatywnych zachowań i ich skutków w określonych sytuacjach komunikacyjnych.

Wszyscy uczniowie  otrzymali  kamizelki odblaskowe, które niewątpliwie właściwie wykorzystane zwiększą poziom ich bezpieczeństwa na drogach, nie tylko w drodze do szkoły.

Dziękujemy Organizatorowi

Fundacji Narodowego Dnia Życia

za przekazane kamizelek naszym uczniom.