2019-03-25 r.
Zespół „Zbrucz” z Tarnopola na Ukrainie z koncertem w naszej szkole.

18 marca po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole Zespół Pieśni i Tańca Zbrucz z Tarnopola.

Artyści występowali w oryginalnych strojach ludowych, charakterystycznych dla każdego układu tanecznego. Zaprezentowali ukraińskie pieśni ludowe oraz wykonali tańce narodowe: kazaczok z Ukrainy, gruziński taniec ludowy i taniec cygański. Mieliśmy okazję usłyszeć jak brzmi instrument muzyczny typowy dla ukraińskiej muzyki ludowej - sopiłka. Wspólnie zaśpiewaliśmy znaną piosenkę "Hej, sokoły" oraz „Oczy zielone”. Koncert został przyjęty przez uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły w bardzo entuzjastyczny sposób.

Występ miał też charakter wychowawczy, ponieważ uczył dzieci i młodzież tolerancji, szacunku i otwartości na inne kultury i narodowości. Dochód z koncertu zostanie przekazany dla potrzebujących dzieci ze wschodniej Ukrainy, które ucierpiały wskutek konfliktu zbrojnego w rejonie Donbasu.

Klasa IV b z wychowawcą p. Agnieszką Brykner