2019-03-25 r.
DZIECKO – TO, CO MA POZNAĆ - POWINNO ZOBACZYĆ.

Dnia 11 marca 2019 r. uczniowie z klasy I i II uczestniczyli w wycieczce poznawczej do firmy Dr Schumacher w Lubaniu. Wyjazd został zorganizowany w ramach realizacji wewnątrzszkolnego programu doradztwa zawodowego, a w klasach młodszych jest to orientacja zawodowa.

Wycieczka była bardzo dobrze zaplanowana przez pracowników firmy. Najpierw dzieci przeszkolono w zakresie BHP oraz higieny podczas przebywania na oddziałach sterylnych. Następnie umożliwiono zwiedzanie zakładu produkcyjnego. Uczniowie mogli zobaczyć z bliska, jak pracują maszyny i przebiega proces produkcji. Duże wrażenie na zwiedzających zrobił magazyn wysokiego składowania, który jest w dużej części sterowany automatycznie. Dzięki bezpośredniej obserwacji oraz przewodnikom oprowadzającym po firmie, dzieci wzbogaciły słownictwo, zapoznały się z pracą ludzi na różnych stanowiskach.

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Annie Gret i Pani Wandzie Swatkowskiej, pracującym w tej firmie - mamie i babci naszych uczniów, za zorganizowanie i przeprowadzenie tak ciekawej wycieczki. Panie również przygotowały słodki poczęstunek oraz firmowe prezenty, co było dla nas wielkim zaskoczeniem.

Tego typu wycieczki są bogatym źródłem przeżyć, pozwalającym na wyrabianie zrozumienia dla pracy ludzkiej, podziwu dla osiągnięć współczesnego człowieka.

Wych.: Iwona Rolińska, Wiesława Ostrowska