2019-03-12 r.
Dzień Kobiet w klasie IV b

Dzień Kobiet! Dzień Kobiet!

Niech każdy się dowie,

Że dzisiaj święto dziewczynek…”

My świętowanie rozpoczęliśmy już 5 marca. Tego dnia odbyło się nasze popołudniowe spotkanie klasowe.

Chłopcy stawili się na nie pół godziny przed dziewczynkami, aby przygotować im niespodziankę. Była to sałatka owocowa, ponieważ wiemy jak ważne w naszej diecie są owoce. Zabraliśmy się za obieranie i krojenie owoców. Marcel zadbał o dekorację sali, przygotował łańcuchy i lampki. Gdy pojawiły się dziewczynki przywitaliśmy je i złożyliśmy im życzenia. Następnie zabawy integracyjne poprowadziły panie Elżbieta Łuksza i Danuta Kowalska. Było dużo śmiechu i zabawy. Kolejnym punktem była degustacja sałatki. Wszystkim smakowało, czego dowodem były dokładki. Zajadając sałatkę oglądaliśmy film. We wtorek były ostatki, dlatego na koniec urządziliśmy dyskotekę. Wszyscy świetnie się bawili. Bardzo miło spędziliśmy ten dzień i jeszcze lepiej się poznaliśmy.

8 marca obdarowaliśmy nasze koleżanki i Panią słodkościami i kwiatkiem.

Chłopcy z IV b z wychowawcą p. Agnieszką Brykner

Cele:

- kształtowanie postawy wdzięczności i szacunku wobec kobiet;

- pokonywanie lęku przed autoprezentacją;

- kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie z koleżankami i kolegami;

- rozwijanie umiejętności wspólnej zabawy.