2019-02-27 r.
Projekt edukacyjny

W piątek 15 lutego 2019 r. w świetlicy szkolnej odbył się finał projektu „Wegetarianie vs Mięsożercy” realizowanego na zajęciach technicznych w klasie III gimnazjum. Koordynatorem projektu była pani Jolanta Iwanek. Podzieliliśmy się na trzy grupy: Wegetarian, Normalsów i Wieśków. Dwie z trzech drużyn należały do mięsożerców.

Pierwszym zadaniem każdej ekipy było ugotowanie swojego dania. Wegetarianie przyrządzili makaron ze szpinakiem, kotleciki z brokuła i marchewki i prowizoryczny sos czosnkowy. Normalsi zaserwowali lasagne, a Wieśki frytki z kotletami. Potrawy bardzo smakowały jurorom. Z uśmiechami na ustach przeszliśmy do dalszej części projektu, wywiadów. Prezentacja Normalsów była odrobinę lepsza od ekipy Wegetarian, niestety nie mogliśmy obejrzeć prezentacji Wieśków…

Zaraz po obejrzeniu dwóch dobrze wykonanych prezentacji przeszliśmy do zupełnie innej części projektu. Normalsi i Wegetarianie wskoczyli w kolorowe stroje nawiązujące do głównego tematu projektu. Łącznie osiem osób dumnie przeszło po „wybiegu” prezentując przy tym dobrze wyglądające kreacje. Niedługo po krótkim pokazie mody zaczęły się scenki kabaretowe. Tę konkurencję, jak i wcześniejszą, wygrali Normalsi.

W ostatniej części prezentacji odbył się quiz. Wegetarianie musieli mierzyć się z mięsożercami i niestety przegrali tę potyczkę, znając tylko jedną odpowiedź z naprawdę trudnych pytań.

Jurorzy po podliczeniu punktów ogłosili zwycięstwo Normalsów, tuż za nimi byli Wegetarianie i Wieśki. Cały finał projektu przebiegł nam w miłej i luźnej atmosferze. Nie brakło śmiechów i żartów przez co wszyscy byli w dobrych humorach.

Nagrodą za nasz wysiłek będzie zasponsorowany wyjazd z całą klasą w wybrane miejsce oraz celujące oceny z przedmiotu.

Karolina Makowa kl. III G