2019-02-26 r.
BABCIE I DZIADKOWIE W GRUPIE 5- LATKÓW

W styczniu obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka i tradycyjnie zapraszamy babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta. W tym roku postanowiliśmy zaprosić gości do sali 5- latków, aby mogli oni zobaczyć, gdzie na co dzień przebywają ich wnuki oraz jak wygląda sala i otoczenie przedszkola.

Wcześniej wybraliśmy się na pocztę i wysłaliśmy zaproszenia oraz długo przygotowywaliśmy się na uroczystość, ucząc się wierszy, piosenek i tańców, a także przygotowując upominki i dekorację sali.

21 stycznia o godz. 9.00 powitaliśmy wchodzących gości cukierkiem i kotylionami ,,WSPANIAŁA BABCIA” i ,,WSPANIAŁY DZIADEK”.

Kiedy dziadkowie zajęli miejsca, uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Anna Skowrońska, która złożyła czcigodnym gościom piękne życzenia. W imieniu dzieci wystąpiła Maja Kołodzińska, która powitała wszystkich wierszem wprowadzającym, a dzieci piosenką

,,Przedszkole - drugi dom”. Wiersze deklamowali także: Natalia Czekalska, Jakub Świrski, Julia Piskorz i Mikołaj Korzeniowski. W przedstawieniu pt. ,,O babci, wilku i kolorowych czapeczkach” wystąpili: Rafał Otton, Paweł Żuber, Wiktor Ziobro, wiewiórkę zagrała Roksana Obruśnik, w wilka wcielił się Szczepan Zawadzki, a babcią była Martyna Dachnowska. W inscenizacji o babci i Janku wzięła udział Maja Kołodzińska. Goście wysłuchali kilku piosenek z interpretacją ruchową i obejrzeli krakowiaka w wykonaniu małych artystów.

Składając życzenia w formie wiersza ,,Abecadło dla babci i dziadka”, maluchy popisywały się znajomością alfabetu. Po występach dzieci wręczyły najukochańszym dziadkom dyplomy i kwiaty. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany z tej okazji przez rodziców. Później zaczęły się konkursy i zabawy przy muzyce. Zgromadzeni mogli również obejrzeć na tablicy multimedialnej zdjęcia z przedszkolnych wydarzeń.

Dzień był pełen radości dla dzieci i wzruszeń dla dziadków. Łączą ich nawzajem szczególne relacje: dziadkowie bawią się z wnukami, poświęcają im swój czas, uwagę i zainteresowanie.

DZIĘKUJEMY IM ZA TO WSZYSKO.

Dziękujemy także rodzicom za pomoc w organizacji Dnia Babci i Dziadka.

Wychowawca 5- latków – Alicja Barabola