2019-02-26 r.
Rozwijamy swoje zainteresowania.

Spotkanie z zawodowym BOKSEREM w klasie drugiej.

Klasa II od ubiegłego roku realizuje program edukacyjny ,,Dodajmy dziecku skrzydeł, czyli jak rozwijać zainteresowania, pasje i zdolności”. Celem przewodnim programu jest wczesne rozpoznanie, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań, umiejętności i uzdolnień dzieci, tworzenie warunków do osiągania sukcesów na miarę ich możliwości oraz promowanie ich na terenie szkoły i w środowisku lokalnym. Dzieci realizują program poprzez różnorodne metody i formy pracy. Jedną z takich form są spotkania z ciekawymi ludźmi.

W środę 23 stycznia uczniowie klasy II i III mieli okazję brać udział w niecodziennych zajęciach. Naszym gościem był pan Denis Mądry, który jest zawodnikiem KLUBU KARPIŃSKI BOKS w Zgorzelcu. Pan Denis jest zawodowym bokserem, ale jest także niezwykłym pasjonatem boksu. W sposób bardzo ciekawy przybliżył uczniom zasady sportu, jakim jest boks oraz walka fair play. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, a nawet przymierzyć części stroju sportowego. Dowiedzieli się, że boks to nie tylko dyscyplina dla chłopców, ale i dla dziewcząt. Wymaga systematyczności, cierpliwości, wytrwałości i ciągłego treningu. Wiąże się z wieloma dyscyplinami sportu: lekkoatletyką, gimnastyką, a nawet tańcem. Dzięki treningom mamy więcej siły, jesteśmy zdrowsi i sprawniejsi, a także jest to wspaniała metoda na rozładowanie stresu.

Teraz kilka słów o naszym gościu: Pan Denis jest młodym 24 letnim mężczyzną. Trenuje dopiero od dwóch lat, a już osiągnął znaczące sukcesy: Wicemistrzostwo Dolnego Śląska; Międzynarodowy Turniej Braci Olechów- mistrzostwo; Wicemistrzostwo Służb Mundurowych. Ostatnią walkę stoczył w ARENA PGE TURÓW - Gala Zawodowa - ,,Boks wraca do Zgorzelca”.

Uczniowie - nie tylko chłopcy, ale i dziewczęta, wykazali duże zainteresowanie podczas spotkania oraz wyrazili chęć trenowania.

Serdecznie dziękujemy Panu Denisowi za poświęcony czas i przeprowadzenie niezwykle interesujących zajęć. Dziękujemy mamie Klaudiusza, Pani Sandrze, za zainicjowanie tego spotkania i zaproszenie sportowca do naszej klasy.

Była to kolejna doskonała okazja do rozwijania zainteresowań uczniów. Zwracamy się do Rodziców, aby przyłączyli się do realizacji naszego programu i w miarę swoich możliwości oferowali udział dzieci w ciekawych zajęciach. Zgodnie ze słowami Janusza Korczaka:

„Pomóżmy dzieciom, by każdy z nich stał się tym, kim stać się może.”

wych. Wiesława Ostrowska