2019-02-05 r.
DOBRZE CIĘ WIDZIEĆ - OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA

„Dobrze cię widzieć” to ogólnopolska kampania społeczna,

realizowana w ramach projektu „Bezpieczna droga”,

której celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego,

w szczególności dzieci i młodzieży.

W ramach kampanii „Dobrze Cię widzieć” w naszej szkole przeprowadzono w styczniu zajęcia dla uczniów klas I – VIII.

Kampania ma za zadanie kształtowanie postaw odpowiedzialnego uczestnika ruchu drogowego. Przesłaniem są następujące wartości:

• wiedza – dotycząca zasad uczestnictwa w ruchu drogowym,
  • świadomość – poznanie w sposób dostosowany do wieku odbiorcy konsekwencji nieprzestrzegania tych reguł,
  • odpowiedzialność – zrozumienie, że zachowanie pieszego na drodze wpływa nie tylko na jego życie i bezpieczeństwo, ale równie mocno dotyka pozostałych uczestników ruchu,
  • gotowość – bycie odpowiednio wyposażonym (kamizelki odblaskowe) i umiejętność przystosowania się do zmiennych warunków na drodze,
  • życzliwość – zrozumienie, że wszyscy uczestnicy ruchu drogowego mają wspólny cel: sprawne i bezpieczne przemieszczanie się, co łatwiej osiągnąć, przy wzajemnym pozytywnym nastawieniu.

W trakcie prowadzonych zajęć zwrócono szczególną uwagę na zachowanie się uczestników ruchu, w tym pieszych, w specyficznych miejscach tj.: przed przejściem, na przejściu, z telefonem i bez telefonu, na drogach, z użyciem kamizelki i bez kamizelki. Informacje w tym zakresie przekazano uczniom poprzez emisję krótkich filmików edukacyjnych odnoszących się do wskazania pozytywnych i negatywnych zachowań i ich skutków w określonych sytuacjach komunikacyjnych.

Wszyscy uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe, które niewątpliwie, właściwie wykorzystane, zwiększą poziom ich bezpieczeństwa na drogach, nie tylko w drodze do szkoły.

Dziękujemy Organizatorowi

Fundacji Narodowego Dnia Życia

za przekazane kamizelek naszym uczniom.