2019-01-22 r.
POETYCKO O NIEPODLEGŁEJ …

Wszyscy znamy Olę Jaworowską z klasy III G. Wiele razy, od najmłodszych lat, dziewczynka występuje w szkolnych przedstawieniach, na apelach, w konkursach recytatorskich.

Zapewne do końca roku szkolnego jeszcze nie raz będziemy podziwiać recytatorski talent Oli, jednak IX Powiatowy Konkurs Recytatorski dla gimnazjalistów i uczniów klas VIII szkół podstawowych był ostatnim konkursem, w którym reprezentowała naszą szkołę, recytując wiersz Władysława Broniewskiego pt. „Bagnet na broń”.

Wprawdzie komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców, wśród których zabrakło Oli, jednak należy podziwiać naszą gimnazjalistkę, która przez kilka lat, będąc uczennicą Gminnej Szkoły Podstawowej, potem Zespołu Szkół, a teraz Szkoły Podstawowej w Siekierczynie, zawsze miała czas, aby rozwijać swój talent recytatorski.

Gratulujemy Oli i życzymy sukcesów na kolejnych konkursach.

Małgorzata Małek